Субота, 24.08.2019, 10:14
Відділ освіти, молоді та спорту
Горохівської райдержадміністрації
Волинської області
45700 місто Горохів, вулиця Шевченка, 15. Телефон приймальної: 0(3379)21391. Телефон/факс: 0(3379)22672. Е-mail: gor-osvita@ukr.net
Головна Реєстрація Логін
Welcome, Гість · RSS
Меню сайту
Архів новин
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Атестація педпрацівників

«Електронна атестація педагогічних працівників» у 2016/2017 навчальному році

Шановні керівники загальноосвітніх навчальних закладів! 

Науково-дослідна лабораторія соціологічних досліджень та розвитку освіти Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти з метою надання допомоги керівникам шкіл та учителям, які долучилися до обласного науково-педагогічного проекту «Електронна атестація педагогічних працівників»,  пропонує матеріали, які допоможуть у проведенні кваліметрії професійної майстерності вчителя.

Параметр «Професійно-педагогічні знання» доцільно поєднати з експертною системою, що є комплексом відповідних тестів (ЗАВАНТАЖИТИ), що визначать обізнаність педагога з  психолого-педагогічних основ навчання та виховання, сучасних педагогічних технологій, прогресивного педагогічного досвіду, вікової та педагогічної психології, предмету, методики його викладання, нормативних основ освітньої діяльності.

Атестація педагогічних працівників — одне з найважливіших і найскладніших управлінських та методичних питань. Атестація педагогічних працівників може виконати покладену на неї функцію лише за умови введення її в систему управлінської діяльності й такої її організації, що забезпечує розвиток творчої ініціативи, підви­щення рівня професійної майстерності та якості педагогічної праці.

Атестація є суттєвим моментом у діяльності як керівника закладу освіти, усього педагогіч­ного колективу, так і кожного педагогічного працівника, що прагне до самовдосконалення, самоствердження, до більш високого посадового статусу. Тому атестацію слід розглядати як скла­дову педагогічної та управлінської діяльності закладу освіти, що здійснюється протягом усього навчального року.

Практичне проведення атестації педагогічних працівників в освітньому закладі ставить перед директором безліч питань,  які урегульовано чинним Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, за­твердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.10 № 930 (зі змінами та доповненнями)

Завчасне ознайомлення, нагадування членам педагогічного колективу основних атестаційних умов і вимог сприяє узгодженню громадської думки, запобіганню майбутнім зіткненням і кон­фліктам. Досвідчені керівники освітніх закладів, крім того, у формі бесід, запитань, обговорень на педагогічній раді, засіданнях методичних об'єднань проводять перевірку самих себе: чи всі члени новоствореної комісії, педагоги, що потенційно атестуватимуться, інші члени колек­тиву, які формують громадську думку, належним чином знають і тлумачать вимоги нормативних документів з атестації?

Атестація це комплексне оцінювання професійної діяльності вчителя, визначення його відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації.

Методичні рекомендації щодо атестації керівних кадрів закладів освіти різних форм власності відповідають Типовому положенню про атестацію педагогічних працівників (із змінами та доповненнями, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 1473 від 20.12.2011, наказом МОН № 1135 від 08.08.2013).

>> Кваліметричні оцінювання професійної діяльності працівників

ЕЛЕКТРОННА АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
У навчальних закладах району  проходить атестація педагогічних працівників, яка завершиться до 1 квітня 2016 року засіданням атестаційної комісії І рівня,до 10 квітня 2016 року – ІІ рівня.

З метою впровадження у систему управління та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів сучасних інформаційних та педагогічних технологій шляхом створення системи дистанційної освіти, удосконалення управлінських рішень у галузі освіти, модернізації системи підвищення кваліфікації педагогів, стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, поширення кращого педагогічного досвіду в регіоні управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації ініціювало впровадження в області науково-педагогічного проекту (далі - Проект) «Електронна атестація педагогічних працівників» (наказ від 10 листопада 2015 року № 248).

Розроблено і затверджено Концепцію науково-педагогічного Проекту, створено координаційну та науково-педагогічну ради, визначено завдання Волинському інституту післядипломної педагогічної освіти, керівникам управлінь, відділів освіти та загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування (наказ від 19 листопада 2015 року № 271).

Запроваджено науково-педагогічний проект «Електронна атестація педагогічних працівників» - систему заходів, спрямованих на всебічне комплексне оцінювання діяльності педагогічних працівників, за якими визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання та направлених на створення відкритого інформаційно-методичного ресурсу, що забезпечить потребу освітян області в особистому зростанні, самоосвіті та обміні досвідом. На базі освітніх округів району проведено навчання для керівників шкіл (голів атестаційних комісій) та відповідальних за роботу з  електронною базою "Електронна атестація", круглий стіл для заступників з навчально-виховної роботи.

Пропонуємо ознайомитися з інструктивними матеріалами щодо проведення електронної атестації. 

Інструкція для адміністратора шкільної програми "КУРС-ШКОЛА"

Інструкція для вчителя, який атестується

Інструкція для  голови атестаційної комісії


Досвід роботи атестаційних комісій закладів і установ освіти дозволяє стверджувати, що вироблення чітких, зрозумілих критеріїв оцінки атестаційних матеріалів учителів, створення орієнтовного переліку таких матеріалів, визначення основних принципів їх складання, розгляду й оцінювання значно сприятимуть підвищенню ефективності атестації педагогів, дозволять зменшити кількість непорозумінь чи конфліктних ситуацій, усунути суб’єктивність суджень і висновків.

Звертаємо увагу на вимоги до кваліфікаційних категорій, які можуть бути присвоєні учителям за результатами атестації та пропонуємо для використання у роботі бально-рейтингову оцінку роботи учителя (Кваліметрія професійної майстерності вчителя).

                                                                            НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА

Конституція України.

Закон України "Про освіту".

Закон України "Про загальну середню освіту".

Закон України "Про Національну програму інформатизації".

Указ Президента України від 31.07.2000 №928/2000 "Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні".

Положення про дистанційне навчання, затверджене Наказом Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 року №446.

Державна цільова програма впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій "Сто відсотків", затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.20111 №494.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 №930 "Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників".

Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.12.2011 №1473 "Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників".

Наказ Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 №1135 "Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників".

Copyright MyCorp © 2019
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Безкоштовний хостинг uCoz