Неділя, 18.11.2018, 02:24
Відділ освіти, молоді та спорту
Горохівської райдержадміністрації
Волинської області
45700 місто Горохів, вулиця Шевченка, 15. Телефон приймальної: 0(3379)21391. Телефон/факс: 0(3379)22672. Е-mail: gor-osvita@ukr.net
Головна Реєстрація Логін
Welcome, Гість · RSS
Меню сайту
Архів новин
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Нова українська школа

Авторські розробки учасників тренінгів.

Літня очна сесія підвищення кваліфікації вчителів початкових класів НУШ

Протягом першої половини червня тривала ІІІ (очна) сесія підвищення кваліфікації вчителів початкових класів, які у 2018-2019 н.р. викладатимуть в 1 класах і будуть впроваджувати новий Державний стандарт початкової освіти. З 4 по 8 червня вчителі проходили  навчання в НВК “ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія”  м.Горохів та на базі ЗОШ с.Борочиче під керівництвом районних тренерів НУШ Ковальчук Марії Миколаївни та Вілюк Світлани Миколаївни.

4 червня вчителі успішно опрацювали модуль «Інтеграція: тематичний та діяльнісний підходи». Разом з регіональним тренером Муляр Оксаною Петрівною розглянули теоретичні аспекти інтегрованого навчання, дискутували  щодо переваг такого навчання та виконували вправи на формування міжпредметних компетентностей у процесі тематичного навчання.

Учасники тренінгу  вивчали стратегії розвитку критичного мислення молодших учнів, складали інтелект-карти тематичного дня, дискутували, ставили питання, знаходили оптимальні рішення, практикували розробку тематичного дня з тренерами Ковальчук М.М. та Вілюк С.М.

Другого дня, 5 червня,  учителі заглибилися в основи інклюзивної освіти. Під час опрацювання цього модуля тренери звертали увагу  на  особливості роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, зміст індивідуальної програми розвитку такої дитини в умовах навчального закладу, та механізми надання додаткової підтримки вчителю.

У ході тренінгу щодо особливостей викладання навчальних предметів інтегрованого курсу «Я досліджую світ», дослідження та формування соціальних навичок школярів практично продемонстрували Вілюк С.М. та Ковальчук М.М., які провели для вчителів інтегрований урок «Мої домашні улюбленці». Досвідом викладання інтегрованого курсу  «Я досліджую світ», проведення ранкового кола, організації кооперативного навчання, використання нового навчально-методичного забезпечення поділилась регіональний тренер Олексюк Тетяна Юріївна, учитель пілотного 1 класу гімназії №4 ім. М.Левицького м.Луцька, яка з вересня 2017 року працює в рамках всеукраїнського експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Держстандарту початкової освіти», отже, має цінні практичні напрацювання.Учасники тренінгу вчилися реалізовувати діяльнісний підхід на уроках навчання грамоти (читання, письмо, креативне письмо), математики (маніпуляції з предметами, задачі).

 Цікаво пройшло навчання з LEGO «Гра по-новому, навчання по-іншому». Вчителі знайомилися з освітнім потенціалом гри з LEGO та методикою компетентісного навчання “Шість цеглинок“ під керівництвом районних тренерів, стали дизайнерами вправ з використанням LEGO під час навчання.

Учасники тренінгу також вникали в суть питання щодо множинного інтелекту, ознайомились з поняттям множинного інтелекту, склали особистісні графіки розвитку різних сфер інтелекту.

Корисною була інформація про нові аспекти процесу оцінювання першокласників, формувальне оцінювання, відстеження індивідуальних досягнень дитини та технологію порт фоліо, а також конкретні поради щодо роботи з Державним стандартом початкової освіти як основи конструювання навчальної програми та календарного планування.

Підсумком напруженої п’ятиденної роботи та ефективного навчання  стало представлення кожною групою кейс-презентації з обраних актуальних питань тренінгів «Нова українська школа - школа компетентностей» та «Стратегії критичного мислення». Авторські розробки демонстрували набутий під час дистанційного та очного навчання досвід і навички майбутніх вчителів Нової української школи.

Під час захисту розробок були присутні методист відділу початкового навчання Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Єндрущук Світлана Миколаївна та методист районного відділу освіти Власюк Надія Микитівна, які надали методичні консультації вчителям з питань реалізації     нових підходів до навчання та викладання в НУШ.

 

 

Зміст початкової  освіти у вимірі сьогодення: нова українська школа

На виконання Типової освітньої програми підготовки вчителів 1-х класів Нової української школи 20-22 березня на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» м.Горохів та ЗОШ І-ІІІступеня с.Борочиче  відбулися тренінгові заняття в рамках   другої  сесії  очного курсу підвищення кваліфікації учителів, які навчатимуть першокласників у 2018-2019 навчальному році.

Під час тренінгів учителі вивчали Державний стандарт початкової освіти, розглядали пріоритетні напрямки та наскрізні уміння молодшого школяра, які визначає цей документ, змістові лінії і очікувані результати навчання у нових освітніх програмах для 1 класу.

 У ході активної взаємодії і практичної роботи тренери Вілюк С.М. та Ковальчук М.М. готували вчителів до використання модельної навчальної програми та планування тематичного тижня, планування  дня, застосування навчальних видів діяльності, в основі яких діяльнісний підхід.

Педагоги ознайомилися з рекомендаціями щодо створення нового освітнього середовища, облаштуванням навчальних центрів у класних кімнатах. Вони   створювали моделі освітнього середовища класу, вчилися по-новому формувати спільні цінності і правила класу, висловлювали думки щодо безпечного та емоційно комфортного освітнього середовища , формування спільноти під час проведення ранкових зустрічей.

Учасники тренінгів при виконанні  групових інтерактивних вправ поглибили розуміння сутності та основних принципів педагогіки партнерства, ознайомилися з формами формального та неформального спілкування з батьками , усвідомили важливість залучення батьків до освітнього процесу ,  практикували різні форми співпраці з родинами першокласників.

Copyright MyCorp © 2018
Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Безкоштовний хостинг uCoz