Неділя, 25.03.2018, 06:35
Відділ освіти, молоді та спорту
Горохівської райдержадміністрації
Волинської області
45700 місто Горохів, вулиця Шевченка, 15. Телефон приймальної: 0(3379)21391. Телефон/факс: 0(3379)22672. Е-mail: gor-osvita@ukr.net
Головна Реєстрація Логін
Welcome, Гість · RSS
Меню сайту
Архів новин
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
Main » 2017 » Грудень » 31 » 2017 рік
09:57
2017 рік

Поповнення матеріально-технічної бази закладів освіти району за листопад 2017 року.

20-21 грудня 2017 року в районі з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей та молоді, залучення їх до наукової, дослідницько-експериментальної діяльності було проведено конкурс-захист робіт слухачів секцій МАН. У конкурсі взяли участь 23 юних науковців, що представляли роботу 19-ти секцій. Переможці конкурсу, слухачі наукових товариств «Олімп» (НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів), «Інтелект» (ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.І.Я.Франка м.Горохів), «Ерудит» (ЗОШ І-ІІІ ст. м.Берестечко) та члени секцій МАН при ЗОШ І-ІІІ ст. с.Мерва будуть представляти район в області.

14 грудня 2017 року відбулося заняття проблемного семінару для вчителів образотворчого мистецтва «Розвиток професійних компетентностей, інноваційної культури педагога» на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с.Озерці. Урок «Лялька-мотанка – Берегиня роду» провів учитель Кравчук В.В., який презентував проблему «Використання інноваційних технологій на уроках образотворчого мистецтва». На семінарі з проблемного питання виступили методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА Підлужна О.С., директор школи Дядюк Р.І., учитель НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів Бояркевич А.В.

13 грудня 2017 року відбувся районний семінар заступників директорів шкіл з виховної роботи «Проектна діяльність у виховній системі освітнього закладу як оптимальний проект життєтворчості особистості». Учасники семінару ознайомились з виховною системою роботи НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів  та відпрацювали дії учасників освітнього процесу щодо виконання Концепції «Нової української школи», яку представили директор школи Зінчук В.В., заступник директора з виховної роботи Бойко Л.О., методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА  Підлужна О.С.  Заступники директорів шкіл району були учасниками творчої майстерні класних керівників «Роль класного керівника у формуванні творчого працездатного учнівського колективу». Відбувся захист міні-проектів «сучасний класний керівник». Учнями школи було проведено захист пошуково-дослідницьких робіт «Випускники школи – учасники АТО», «Волонтерський рух на Горохівщині». На семінарі було проведено засідання клубу правознавців, презентація гурткової роботи.

 

Про проведення 42 Міжнародного інтелектуального конкурсу "50 слів".

Щодо участі у проекті "Енергоефективні школи: нова генерація".

До 83-ї річниці з дня смерті М.Грушевського.

Всеукраїнська олімпіада з екології.

10 грудня 2017 року у м.Володимир-Волинський відбувся обласний конкурс фольклорних колективів. Учасником конкурсу був колектив ЗОШ І-ІІІ ст. с.Перемиль, який виборов ІІІ місце.

8 грудня 2017 року відбулося засідання круглого столу юних волонтерів на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.І.Я.Франка м.Горохів «Зігріє серце крапля доброти».  Засідання круглого столу розпочав директор школи Савчук В.М. На засіданні виступили: Підлужна О.С., методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА та учні шкіл району. Брейк-тайм «Волонтерський рух – одна з найважливіших ланок сучасного освітнього закладу» провела заступник директора з виховної роботи Кулай М.С. До дітей звернулися волонтери о.Валерій  та Гладун В. Юні волонтери району зібрали подарунки, які будуть передані дітям на Схід України.

7 грудня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с.Озерці відбувся проблемний семінар-практикум для вчителів інформатики з теми: «Впровадження інноваційних форм і методів навчання інформатики як ефективного засобу формування ключових компетентностей учнів». Досвідом роботи з даної проблеми поділився вчитель інформатики Калинюшко Вадим Вікторович. Головний спеціаліст Ничипорук Т.І. здійснила аналіз результатів районних олімпіад з інформатики та інформаційних технологій.

6 грудня 2017 року на базі  НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів  відбувся семінар-практикум  для заступників директорів з навчально-виховної роботи, практичних психологів та вчителів інклюзивних класів «Шляхи формування інклюзивного середовища для дітей з особливими освітніми потребами». З організацією роботи інклюзивного навчання у школі учасників семінару ознайомили директор школи Зінчук В.В. та заступник з навчально-виховної роботи Бочковський В.Д.  Присутні відвідали уроки фізичного навчання у 6-А класі (вч.Солоненко О.Й.), літературного читання у 2-Б класі (вч.Позняковська О.С.), корекційне заняття з учнями 6-А класу (вч.Луговська О.Я.) та ученицею 5-А класу (вч.Пилипюк Т.О.). Було представлено портфоліо учня з особливими освітніми потребами. Підсумки семінару підвели методист відділу з питань управлінської діяльності та інклюзивної освіти ВІППО Романюк С.В. та завідувач районної ПМПК Лич С.П.

5 грудня 2017 року відбувся районний семінар учителів художньої культури та інтегрованого курсу «Мистецтво» у ЗОШ І-ІІІ ст. м.Берестечко. Учитель-методист Галабуз Г.М. провела урок на тему «Повернення до ідеалів краси минулого» та запросила учасників семінару до творчої майстерні учителя та учня «Дивовижний світ Марії Приймаченко». У семінарі взяли участь і виступили методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА  Підлужна О.С. та директор закладу освіти Мороз Н.Д.

  

5 грудня 2017 року на базі  ЗОШ І-ІІІ ст. м.Берестечко відбулося засідання школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених практичних психологів і соціальних педагогів.

5 грудня 2017 року у БДЮТ м.Горохів відбулася ярмарка професій. На ярмарку професій були запрошені 100 учнів 9,11 класів шкіл району. На зустріч з учнями прибули представники із 14 закладів професійної  (професійно-технічної) та вищої освіти, заступник директора районного центру зайнятості. Перед учасниками ярмарки професій виступив начальник відділу освіти, молоді та спорту  В.І.Білик. 18 представників навчальних закладів ознайомили учнів випускних класів з умовами вступу, навчання та проживання , організацією дозвілля, розкрили перспективи навчання, роздали учням інформаційні матеріали.

30 листопада відбувся районний конкурс фольклорних колективів. У конкурсі взяли участь 8 учнівських  колективів. Журі конкурсу визнало переможцем фольклорний колектив «Дударики» ЗОШ І-ІІІ ст. с.Перемиль.

26 листопада 2017 року в м.Луцьк відбувся конкурс двійнят і близнюків «Схожий на всіх і не схожий ні на кого». В обласному конкурсі взяли участь двійнята Федун Ірина та Дарина і близнюки Сіруки Яна та Марʼяна, учні ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.І.Я.Франка м.Горохів (кер.Окис В.Б., Кулай М.С.). Сіруки Яна та Марʼяна в номінації «Вокальне мистецтво»  зайняли ІІІ місце.

24 листопада 2017 року  на базі ЗЗСО с.Лобачівка був проведений семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи  на тему «Професійна компетентність педагога як показник його особистісного розвитку».  Під час проведення заходу керівники закладу освіти С. І. Карніц,  З. Д. Бойчук знайомили з високими   досягненнями колективу школи. Цікаво та змістовно були представлені інноваційні форми методичної роботи, талановиті педагоги презентували колегам свої найкращі методи та техніки роботи з учнями. Завідувач РМК О. Ф. Вітинська, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Т. І. Ничипорук акцентували увагу  на важливості удосконалення професійної компетентності керівника, педагога з урахуванням змісту нового Закону України «Про освіту». А вчительське вітання сім’ї Шепшелей та уривок з вистави за творами В. Шукшина у виконанні народного аматорського театрального колективу НД «Просвіта», учасниками якого є вчителі та учні,   створили атмосферу свята і позитивної мотивації до особистісного розвитку.

  

23 листопада 2017 року на базі НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів  відбувся проблемний семінар  вчителів початкових класів з проблеми «Інтегрований урок в початковій школі як форма активного навчання». Семінар відкрили методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА  Власюк Н.М., директор школи Зінчук В.В. Учитель Боса Н.П. зробила презентацію кафедри вчителів початкових класів. Заступник директора з навчально-виховної роботи презентувала теоретичний блок на тему «Інтегровані уроки в початкових класах як основа формування креативності та розумової діяльності здобувачів освіти». Досвідом роботи з даної проблеми «Цікаві завдання на уроках – успішне й результативне навчання» поділилася учитель початкових класів Семенюк Т.П. Учасники семінару також відвідали уроки з даної проблеми.

  

22 листопада 2017 року відбувся семінар-практикум заступників директорів шкіл з виховної роботи у ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Сенкевичівка. З повідомленням «Сучасні тенденції роботи у навчальному закладі» виступили методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА Підлужна О.С., ділову гру з класними керівниками «Шляхи реалізації ідей «Нової української школи» у формуванні й становленні успішної особистості випускника» провела заступник директора з виховної роботи Волошина-Карвацька О.М. Учасники семінару ознайомилися із системою виховної роботи у школі.

Уже третій рік поспіль педагоги-організатори беруть участь у семінарі «Впровадження  Концепції національно-патріотичного виховання, як запорука формування морально-духовного і творчого учня». У листопаді відбувся семінар на базі БДЮТ м.Берестечко. Учасники семінару ознайомилися із роботою в гуртках позашкільного закладу та відвідали музейний комплекс «Козацькі могили». На семінарі виступила методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА Підлужна О.С. та мобільна група клубу «Патріот» Волинського центру естетичного виховання.

16 листопада 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с.Перемиль відбулося методичне обʼєднання практичних психологів і соціальних педагогів «Толерантність як засіб формування особистості та міжособистісних відносин».  Практичний психолог і соціальний педагог Поліщук О.М. провела тренінгове  заняття для учнів підліткових класів на тему «Відкрий чарівні двері толерантності» та батьківські посиденьки «Виховання без нервів».  Підсумки обʼєднання підвела методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА  Лич С.П.

  

14 листопада 2017 року на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» м.Горохів відбулося друге засідання методичної сесії для вчителів біології, які викладають предмет у 9 класі. З теоретичним змістом, методикою викладання теми  «Збереження та реалізація спадкової інформації» присутніх ознайомили  вчителі вищої кваліфікаційної категорії, «учителі-методисти» НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» м.Горохів та ЗОШ І-ІІІ ст. с.Мирне Пукас Л.В. та Дударчук Л.В. Людмила Василівна та Лариса Володимирівна акцентували увагу на розв’язуванні вправ з реплікації, транскрипції та трансляції при вивченні теми, використанні динамічних моделей, презентацій,  мікропрепаратів, опорних конспектів. Присутні ще раз переконалися у необхідності таких зустрічей.  

 

14 листопада 2017 року на базі ЗОШ І-ІІ ст. с.Скобелка  відбувся навчально-практичний семінар «Методичні аспекти формування ключових компетентностей та культурної обізнаності педагогів у полі етнічному середовищі». У роботі семінару брали участь  Л.Бондарук, завідувач відділу гуманітарних дисциплін ВІППО; О.Муляр, доцент кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО, кандидат педагогічних наук; В.Білик, начальник відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА; директори шкіл , заступники директорів з навчально-виховної роботи, практичні психологи, вчителі ЗНЗ району. З учасниками семінару були проведені тренінгові заняття.

  

Змістовні рекомендації щодо організації методичної роботи в закладі загальної середньої освіти  новопризначені заступники директорів отримали на засіданні семінару-практикуму на тему «Формування інноваційного освітнього середовища через реалізацію компетентнісного підходу», який 25 жовтня був проведений на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» м. Горохів. Презентував навчальний заклад  Зінчук В. В., директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» м. Горохів. З інноваційним методичним супроводом процесу розвитку  професійної компетентності педагогів учасників  семінару  ознайомили заступники директора Н. Є. Чонка та В. Д. Бочковський, завідувач РМК О. Ф. Вітинська. Було розглянуто ряд теоретичних та практичних питань. У моделюванні ефективних форм методичної роботи взяли участь педагоги навчального закладу.  У ході роботи семінару присутні обмінялися думками та виробили план дій стосовно розглянутого кола проблем.

 

24 жовтня 2017 року відбулося спільне засідання творчої групи вчителів початкових класів та міжшкільного методичного об’єднання „Освітній округ при НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів” на тему „Створення освітньо-інформаційного простору для розширення діапазону нових форм і методів навчальної діяльності молодших школярів”. Із змістом і завданнями роботи творчої групи ознайомила методист райметодкабінету Власюк Н.М.; з планом роботи – керівник творчої групи, учитель-методист Бойко Л.О.Члени творчої групи переглянули казково-літературний мікс „У світі казки чарівної”, який підготували учителі 1-В і 1-Б класів Стависька Н.І., Гайдук Н.В. разом із учнями. Учитель Бабій О.Г. підготувала презентацію досвіду роботи за програмою VCHV.com.ua. Практичне заняття „КВЕСТ „Похвала книгам” провели Ковальчук М.М., Боса Н.П. Підсумок роботи підвели у формі вправи „Соняшник”.

  

24 жовтня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с.Горішнє відбувся районний семінар для учителів української мови та літератури на тему: „Формування творчої особистості – основне завдання модернізації змісту мовної та літературної освіти”. Зокрема, розглядалося питання „Активні методи організації навчально-пізнавальної діяльності, які сприяють формуванню творчості й самостійності школярів”.  Учасники семінару побували на уроці у 5 класі (уч.Макаренко Ю.А.) та 9 класі (уч.Гнатюк С.Г.), переглянули уривок п’єси Григорія Квітки-Основ’яненка „Сватання на Гончарівці” у постановці драматичного гуртка учнів школи. Практичний психолог  закладу В.С.Мельничук провела з учителями тренінг на тему „Розвиток творчих здібностей учителів української мови та літератури”. Підсумки семінару підвела методист Мартинюк Л.В.

  

19 жовтня 2017 року в приміщенні БДЮТ м.Горохів відбулась нарада директорів загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів освіти, на якій начальником відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА  Біликом В.І. доведено інформацію щодо особливостей функціонування закладів освіти в зв’язку з прийняттям нового Закону України „Про освіту”, який набув чинності 28 вересня 2017 року. Особлива увага наголошувалась на автономії закладів освіти – права на самоврядування, яке полягає в самостійності, незалежності та відповідальності у прийнятті рішень щодо освітніх, організаційних, фінансових та кадрових питань діяльності закладів освіти.

З моменту набуття чинності Закону України „Про освіту” всі питання прийняття та звільнення з роботи працівників, а також усі інші питання, що витікають з трудових відносин, вирішують директори закладів освіти відповідно до трудового законодавства.

Відповідно до ст.26 Закону України „Про загальну середню освіту”  керівник закладу освіти призначається на посаду, яка стане вакантною, виключно за результатами конкурсного відбору.

18 жовтня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с.Борочиче відбулося засідання школи професійної адаптації молодих учителів початкових класів. На семінарі розглядалося теоретичне питання „Концептуальні засади реформування початкової освіти” (Власюк Н.М., методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА), Вілюк С.М. (керівник школи молодого вчителя). З молодими педагогами було проведено педагогічний тренінг „Вчитель – вічний учень”. Присутні побували на годині спілкування  „Я – головне диво природи”. Підсумки семінару підвела методист Власюк Н.М. 

  

17 жовтня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ  ст. с.Підбереззя відбулося засідання клубу психологів „Натхнення”.

12 жовтня 2017 року відбулось районне свято „Від козаків, січових стрільців – до героїв Майдану” з нагоди Дня Захисника Вітчизни, українського козацтва та 75-річчя УПА. На свято були запрошені: Івчук Павло Пилипович – ветеран УПА; Харків Михайло – голова районної організації ветеранів України, учасник АТО; Андрєєв Сергій – педагог-організатор ЗОШ І-ІІ ст. с.Галичани, учасник АТО. Педагоги та шкільний актив району вітали на святі учасника АТО, бронзового призера ігор Нескорених у м.Торонто Торчинського Сергія. Присутніх на святі вітали голова районної ради Щерблюк Т.В., в.о.голови райдержадміністрації Косюк Л.І., настоятель Свято-Вознесенського храму протиієрей о.Андрій. Педагоги БДЮТ м.Горохів підготували святкові номери художньої самодіяльності та сценарій свята. У концерті взяли участь вихованці БДЮТ м.Берестечко.

  

10 жовтня 2017 року розпочалася методична сесія для вчителів біології, які викладають предмет у 9 класі. Перше засідання відбулося на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. І. Франка м. Горохів. З теоретичним змістом, методикою, з особистим позитивним досвідом  викладання тем «Хімічний склад клітини», «Структура  клітини»,  «Принципи функціонування клітини» присутніх ознайомили  вчителі вищої кваліфікаційної категорії, «старші учителі» ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Горохів  та смт. Мар’янівка  Н. Є. Шеренговська та Т. С. Ільчук. Завідувач районного методичного кабінету О. Ф. Вітинська акцентувала увагу на запропонований «Новою українською школою» структурний компонент оновлених навчальних програм «Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів», опційне вивчення окремих елементів змісту. У рамках семінару обговорювалося питання розвитку дослідно-пошукової діяльності школярів, їх участі в природо-охоронних конкурсах та заходах.

  

Щодо нагальних питань впровадження Закону України "Про освіту".

Щодо використання програмного забезпечення.

27 вересня 2017 року відбулися урочистості із нагоди Дня вчителя. Освітян району привітали: в.о.обов’язки голови райдержадміністрації Косюк Л.І., заступник голови районної ради Кмита В.Б., начальник відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА  Білик В.І., голова РК Профспілки працівників освіти і науки Карп’як Є.В. За високий професіоналізм і результативну роботу було відзначено грамотами і грошовими преміями 68 працівників освіти.

21 вересня 2017 року відбулася нарада директорів, на якій розглядалися питання про підсумки стану готовності навчальних закладів до нового навчального року, про дотримання конституційних вимог щодо обов’язковості загальної середньої освіти, положень Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, про навчально-методичне забезпечення початку 2017-2018 н.р., про підсумки відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2017 року, а також про підсумки проведення ДПА, ЗНО у 2017 році.

28 серпня 2017 року у приміщенні актового залу райдержадміністрації відбулося розширене засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА. З доповіддю „Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти у 2016-2017 н.р. та завдання на 2017-2018 н.р.” виступив начальник відділу В.І.Білик. В роботі колегії брали участь голова Горохівської райдержадміністрації Л.М.Матвєєва та голова районної ради Т.В.Щерблюк. На колегію були запрошені молоді спеціалісти, їм було вручено трудові книжки. Кращі педколективи за своєчасну підготовку матеріально-технічної бази шкіл до нового навчального року були нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту.

    

Рішення розширеної колегії відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА від 28.08.2017р.

Методичні рекомендації про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році.

На Волині стартує фінальний етап конкурсу дитячої творчості  «Яскраві діти України»

28 червня 2017 року на Волині відбудеться фінальний етап конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України».

Метою конкурсу є національно-патріотичне виховання, популяризація української народної та естрадної пісні, виявлення юних талановитих виконавців і виховання у молоді художнього смаку та поваги до мистецтва.

З 8 по 11 червня в кожному місті та районі Волинської області відбулися відбіркові етапи конкурсу, в яких взяло участь понад 350 обдарованих, талановитих юних волинян.

У фіналі за перемогу змагатимуться 24 учасники у трьох вікових категоріях: 6-9, 10-12, 13-14 років. Кожен учасник продемонструє свій хист в різноманітних жанрах співу та представить своє місто, район.

Засновники та організатори конкурсу – творче об’єднання The Bright Children of Ukraine. Захід відбудеться під патронатом Волинської обласної державної адміністрації.

Запрошуємо підтримати своїх представників від району (міста). Гала-концерт відбудеться у приміщенні Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка 28 червня 2017 року о 13.00 год. Вхід вільний.

23 травня 2017 року 216 випускників шкіл району здавали ДПА-ЗНО – української мови у пунктах тестування м.Луцька (ЗОШ №№22, 23, 21, 25, 26, 18, 9). Учням до місця тестування організовано підвіз 10-ма шкільними автобусами.

23 травня 2017 року відбувся семінар-нарада з питань літнього відпочинку дітей. У семінарі брали участь і виступили: О.В.Худзик, начальник відділу Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства; Озірська Л.Р., головний спеціаліст управління Держпродспоживслужби; Н.Ю.Горщар, заввідділенням санітарно-гігієнічних досліджень; В.О.Ошуркевич та О.С

Views: 119 | Added by: Neznayka | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Copyright MyCorp © 2018
Пошук
Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Безкоштовний хостинг uCoz