Неділя, 16.12.2018, 06:04
Відділ освіти, молоді та спорту
Горохівської райдержадміністрації
Волинської області
45700 місто Горохів, вулиця Шевченка, 15. Телефон приймальної: 0(3379)21391. Телефон/факс: 0(3379)22672. Е-mail: gor-osvita@ukr.net
Головна Реєстрація Логін
Welcome, Гість · RSS
Меню сайту
Архів новин
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
Main » 2018 » Серпень » 31 » І півріччя 2018 року
13:46
І півріччя 2018 року
29 серпня 2018 року, напередодні нового навчального року, в районі відбулося розширене засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту. На засідання колегії запрошувалися керівники освітніх установ та позашкільних закладів району, відповідальні за керівництво школами І ступеня, голови профспілкових комітетів та завідувачі дитячих дошкільних закладів. З доповіддю „ Нова українська школа: старт реформ і завдання педколективів по її реалізації у 2018-2019 н. р.” виступив начальник відділу освіти, молоді та спорту В.І.Білик. В обговоренні доповіді брали участь Гримайло Л.І., директор ЗОШ І-ІІІ ст. с.Мерва; Ковальчук М.М., учитель початкових класів НВК „ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія” м.Горохів; Лич С.П., директор „Інклюзивно-ресурсного центру Горохівської РДА”; Слюсарчук І. О., класний керівник ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім І.Я.Франка; Зінчук В.В., директор НВК „ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія” м.Горохів; Карпяк Є.В., голова районного комітету прфспілки працівників освіти і науки. У роботі колегії брав участь голова районної ради Щерблюк Т.В.

Роз'яснення МОЗ щодо використання медичних форм при зарахуванні дітей до дошкільних або загальноосвітніх навчальних закладів.

18 червня 2018 року відбувся семінар-тренінг для учителів музичного мистецтва і фізичної культури. Розглянули питання «Концепція Нової української школи. Чинники якісної освіти. Нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя в контексті концепції нової української школи». Опрацювали типову освітню програму «Змістові лінії мистецької освітньої галузі і фізкультурної освітньої галузі». Переглянули відеоролики про Нову українську школу.

12 червня 2018 року відбулось підсумкове засідання Школи професійної адаптації молодих та малодосвідчених вчителів англійської мови на базі літнього мовного табору “Bubbles” ЗОШ І-ІІ ст. с.Скобелка (кер.Костюк Л.В.). Кожен учитель-слухач Школи підготував для учнів свої цікаві завдання та конкурси. Усі разом відпочивали, танцювали, співали англійською. Учасники команд «Bright sunrays» та «Wild flowers» показали свої знання англійської мови та спортивну спритність. Перемогла дружба.

Про узагальнення аналітико-статистичних результатів забезпечення підручниками учнів 1-11 класів на 2018-2019 н.р.

24 травня 2018 року відбулося ЗНО з української мови та літератури у 2-х пунктах тестування: НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів (224 учасники) та ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.І.Я.Франка м.Горохів (164 учасники). Явка всіх учасників становила 97,2%. На пунктах тестування працювали 54 старших інструкторів та інструкторів, 9 чергових, 2 відповідальних за ПТ та 2 їх заступники.

22 травня 2018 року проведено районне учнівське свято «Україна – Європейська держава», присвячене Дню Європи та Всесвітньому Дню вишиванки. У ході свята було організовано конкурс малюнка на асфальті «Вишивана Україна в центрі Європи» та конкурс флешмобів «Єдність в різноманітті». Прозвучали пісні та вірші у виконанні учнів ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.І.Я.Франка м.Горохів, ЗОШ І-ІІ ст. с.Сільце та вихованців БДЮТ м.Горохів. На святі виступив начальник відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА Білик В.І. Підсумки провела головний спеціаліст Лавренюк О.В. та методист Підлужна О.С.

Узагальнені результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 1-х класів.

Узагальнені результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 5 та 10-х класів.

З 22 по 24 квітня та з 29 квітня по 1 травня 2018 року 42 учителі англійської мови району (2 групи) пройшли навчання в рамках Нової Української Школи. Навчання передбачає очні тренінги (3 дні), які відбулися на базі НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів. Тренер - учитель англійської мови Локачинського району Жомер Ірина Юріївна. Під час навчання вчителі мали можливість відчути себе у ролі учнів, тренерів, акторів, активних учасників навчально-виховного процесу. Знання та вміння, отримані у ході навчання і відпрацьовані під час тренувань, вчителі використовуватимуть, навчаючи англійської мови учнів 1-х класів вже у наступному 2018-2019 н.р. Методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА Посполітак Н.С. та усі 42 учителі англійської мови, які проходили навчання, щиро вдячні тренеру Жомар І.Ю. за вмотивовані, змістовні, наповнені цікавими практичними випробуваннями заняття. За результатами навчання усі слухачі отримають відповідні сертифікати Британської Ради. Попереду ще один етап навчання – он-лайн курси Британської Ради, після успішного завершення яких вчителі англійської мови зможуть отримати ще один сертифікат Британської Ради (тільки, отримавши 2 сертифікати, учителі зможуть навчати першокласників англійської мови). Щира вдячність тренеру (Жомер І.Ю.) та успіхів учителям іноземної мови у наступному випробуванні!

27 квітня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с.Новосілки відбувся проблемний семінар-практикум для вчителів математики на тему: «Впровадження інноваційних форм і методів навчання математики як ефективного засобу формування ключових компетенцій учнів». З питань розвитку якісних та ефективних форм індивідуальної діяльності педагогів та робота вчителя математики над індивідуальною науково-методичною проблемою поділилась Трачук Т.В., доцент кафедри теорії і методики викладання шкільних дисциплін ВІППО, кандидат педагогічних наук.

Лист МОН України від 20.04.2018 №1/9-254 "Щодо типових освітніх програм для 2-11 класів".

20 квітня 2018 року відповідно до наказу МОН України №118 від 09.02.2018р. «Про проведення першого циклу моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи» на базі НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів та ЗОШ І-ІІІ ст. с.Шклинь проведено даний моніторинг у 4-х класах. Проводили моніторинг інструктори з Волинського ІППО Корнейко А.О., завідувач центру ЗНО та моніторингових досліджень, Корнейко М.М., методист відділу виховної роботи, Григорʼєва Н.В., завідувач відділу природничих дисциплін, та вчителі початкових класів.

19 квітня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІ ст. с.Зелене відбувся проблемний семінар для вчителів географії «Роль географічної освіти в процесі соціалізації особистості шляхом орієнтації на Європейський вимір». Презентував заклад освіти директор Шелест О.С. Вчителі району відвідали урок географії у 7 класі «Країни Західної Європи. Звʼязки України з країнами Європи», виховний захід до Дня Землі, виставку робіт «Побутові відходи очима дітей», підготовлені вчителем географії Олійник Г.С. Підвела підсумки семінару методист відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА Янюк К.Д.

19 квітня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІ ст. с.Скобелка відбувся проблемний семінар для вчителів інформатики «Впровадження інноваційних форм і методів навчання інформатики як ефективного засобу формування ключових компетентностей». Досвідом роботи з даного питання поділилась вчитель інформатики, заступник директора з навчально-виховної роботи Климюк Наталія Вікторівна. На семінарі розглянуто питання «Хмарні технології як інструмент створення інформаційного середовища в Інтернеті» та підготовка та проведення ДПА з інформатики у 9 класі.

18 квітня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.І.Я.Франка м.Горохів відбулося заняття школи педагогічної майстерності для вчителів зарубіжної літератури шкіл району. Керівник школи педмайстерності вчитель-методист Лариса Іванівна Нарихнюк поділилася досвідом роботи з питання обгрунтування основних ідей методу плейкасту з його практичним використанням на уроках зарубіжної літератури. Учасники семінару відвідали урок зарубіжної літератури в 11 класі на тему: «Перший письменник третього тисячоліття серб Милорад Павич. Утілення рис постмодернізму в оповіданні «Дамаскин». Слухачами школи педмайстерності було вироблено алгоритм створення плейкасту та використання його на уроках зарубіжної літератури.

16 квітня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІ ст. с.Мирків відбулося засідання творчої групи психологів району.

29 березня 2018 року у ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Марʼянівка відбувся районний семінар організаторів дитячих колективів «Впровадження Концепції національно-патріотичного виховання як запорука формування морально-духовного і творчого учня». Систему виховної роботи у вихованні успішної особистості школярів представила заступник директора з виховної роботи Бролінська В.М., з програмою виховної роботи ознайомила педагог-організатор Остапʼюк З.А. Педагоги-організатори ознайомили із презентацією учнівського самоврядування «Ми – лідери», брали участь у дослідницькому проекті «Рости громадянином» та майстер-класі «Торбина щастя», подорожували стежиною «Я – людина». З учнями старших класів була проведена година духовності «Хресна дорога». Підсумки семінару підвела методист Підлужна О.С.

27 березня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Сенкевичівка відбулося методичне обʼєднання шкільних психологів «Психологічна стійкість субʼєкта навчальної діяльності». Практичний психолог школи Янчук А.В. провела тренінгові заняття «Готуємось до ЗНО. Профілактика стресів» та «Тимбілдинг. Шляхи реалізації ідеї «Нової української школи» у формуванні та становленні особистості випускника» разом із заступником директора з виховної роботи Волошиною-Карвацькою О.М. Підсумки МО зробила методист з психологічної служби відділу освіти, молоді та спорту Горохівської РДА Лич С.П.

Замовлення підручників для 5 класу на 2018/2019 н.р.

24 березня 2018 року відбулося пробне ЗНО із української мови та літератури на базі НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів. Зареєстрованих для проходження ПЗНО – 268 чол., а присутніх було 261 (97%). На ППТ облаштовано 18 аудиторій, працювало 18 інструкторів, 18 старших інструкторів, 6 чергових. Відповідальним за ППТ працював директор НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" м.Горохів Зінчук В.В., помічником відповідального – заступник директора з НВР Бочковський В.Д. Дякуємо всім залученим до роботи у ППТ.

Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту від 12.03.2018 року №68 з метою пошуку, підтримки і розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді 23.03.2018 року була проведена районна олімпіада з математики серед учнів 4-х класів шкіл району. В олімпіаді взяло участь 16 учнів. Глибокі та міцні знання, вміння проводити обчислювальні навички, визначати взаємозалежність між числовими даними і запитаннями задачі, застосовувати набуті знання на практиці показали учні ЗОШ І-ІІІ ст. м. Берестечко, ЗОШ І-ІІ ст.с. Сільце та Галичани.

22 березня 2018 року був проведений круглий стіл «Формування інноваційної педагогічної системи закладу освіти», учасниками якого були заступники директорів з навчально-виховної роботи, педагоги, котрі на практиці втілюють ідеї Нової української школи. Під час проведення заходу учасники круглого столу обмінювались досвідом впровадження інновацій в освітніх закладах, знайомили із кращими практиками розробки та реалізації сучасних форм роботи. Цікавими для всіх були презентації за такими темами:

Прийоми візуального структурування на уроках (Новосад Н. Р., ЗОШ І-ІІ ст. с. Ощів)

Використання можливостей інформаційно-комунікаційних технологій в освітній діяльності сучасного вчителя (Грицина О. М., ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мерва)

Сучасні освітні тенденції в початковій школі (Бурнейко А. А., ЗОШ І-ІІІ ст. с. Підбереззя)

Використання інтернет сервісу LearningApps в освітньому просторі (Васюренко О. М., ЗОШ І-ІІІ ст. с. Борочиче)

Хмарні технології у навчально-виховному процесі закладу (Успішна І. С., ЗОШ І-ІІІ ст. м. Берестечко)

Досвід участі в регіональному проекті «Лідери освітніх інновацій» як мотиватор побудови інноваційної діяльності у школі» (Тимчук І. В., ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. І. Я.Франка м. Горохів)

Реалізація шкільного проекту «Навчання за допомогою стікерів» (Шкорупська А. Л., ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.І. Я. Франка м. Горохів)

8. Формування інноваційно-освітнього середовища шляхом впровадження проекту «Мотивований у школі – успішний у житті» (Бочковський В. Д., НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» м. Горохів)

У круглому столі взяли участь начальник відділу освіти, молоді та спорту Горохівської районної державної адміністрації Білик В.І., завідувач РМК Вітинська О.Ф., які акцентували увагу на удосконаленні професійної майстерності педагога задля створення інноваційного освітнього середовища. У програмі заходу – перегляд виставки дидактичних та методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Горохівщини».На виконання Типової освітньої програми підготовки вчителів 1-х класів Нової української школи 20-22 березня на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» м.Горохів та ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Борочиче відбулися тренінгові заняття в рамках другої сесії очного курсу підвищення кваліфікації учителів, які навчатимуть першокласників у 2018-2019 навчальному році. Під час тренінгів учителі вивчали Державний стандарт початкової освіти, розглядали пріоритетні напрямки та наскрізні уміння молодшого школяра, які визначає цей документ, змістові лінії і очікувані результати навчання у нових освітніх програмах для 1 класу. У ході активної взаємодії і практичної роботи тренери Вілюк С.М. та Ковальчук М.М. готували вчителів до використання модельної навчальної програми та планування тематичного тижня, планування дня, застосування навчальних видів діяльності, в основі яких діяльнісний підхід. Педагоги ознайомилися з рекомендаціями щодо створення нового освітнього середовища, облаштуванням навчальних центрів у класних кімнатах. Вони створювали моделі освітнього середовища класу, вчилися по-новому формувати спільні цінності і правила класу, висловлювали думки щодо безпечного та емоційно комфортного освітнього середовища, формування спільноти під час проведення ранкових зустрічей. Учасники тренінгів при виконанні групових інтерактивних вправ поглибили розуміння сутності та основних принципів педагогіки партнерства, ознайомилися з формами формального та неформального спілкування з батьками, усвідомили важливість залучення батьків до освітнього процесу , практикували різні форми співпраці з родинами першокласників.

14 березня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с.Вільхівка відбувся майстер-клас вчителя зарубіжної літератури, вчителя-методиста Мирослави Василівни Селедець на тему «Засоби креолізації художнього тексту». Мирослава Василівна поділилася досвідом роботи з питань створення буктрейлера, відеоролика, скрапбукінга, інтерактивного плаката. Присутні на занятті вчителі зарубіжної літератури шкіл району мали змогу попрацювати над створенням буктрейлера.

Практичні рекомендації щодо удосконалення викладання хімії педагоги району отримали на засіданні семінару-практикуму на тему «Викладання хімії відповідно до нових Державних стандартів», який 13 березня 2018 року був проведений на базі ЗОШ І-ІІІ ст. м. Берестечко. Учитель хімії Р. О. Кіричук зосередила увагу учасників семінару на формуванні дослідницьких умінь учнів у процесі вивчення предмету та провела урок «Солі. Поширеність у природі та використання. Вплив на довкілля і здоров’я людини». У ході семінару проведене практичне заняття з розв’язування розрахункових задач, презентації учнівських дослідницьких проектів, обговорювалась Програма міжнародного дослідження PISA. Завідувач РМК О. Ф. Вітинська акцентувала увагу на самоосвітній діяльності педагога як необхідній умові підвищення його професійної компетентності.

22 лютого 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст с.Перемиль відбувся проблемний семінар-практикум для вчителів інформатики з теми: «Впровадження інноваційних форм і методів навчання інформатики як ефективного засобу формування ключових компетентностей учнів». Досвідом роботи поділились вчителі інформатики закладу освіти Пачковський О.М., вчитель вищої категорії, та Ляшук І.О., вчитель початкових класів.

20 лютого 2018 року в районі відбувся районний етап конкурсу читців поезії Т.Г.Шевченка, присвячений 204-й річниці від Дня народження письменника. Конкурс проводився з метою популяризації спадщини Т. Г. Шевченка, формування естетичного смаку у підростаючого покоління та підтримки обдарованих дітей. У конкурсі взяли участь 11 учнів ЗНЗ району, одна вихованка БДЮТ м. Горохів, переможці І туру І етапу Конкурсу. Під час проведення Конкурсу усі учасники продемонстрували майстерне інтонування, виразну подачу твору, тонке відчуття поезії. Вдало розкрили художній образ, відтворили характер виконуваних творів Гашинський В., уч. ЗОШ І-ІІІ ст. с.Бужани, Сцьольна Д., вихованка БДЮТ м.Горохів, Присяжна А., декламатор зразкової літературно-драматичної студії „Симфонія слова” НВК „ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія” м.Горохів. Переможцем Конкурсу стала учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с.Лобачівка Харчук Таїсія (кер.Сайчук М. В.).

30 січня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. І. Франка м. Горохів відбулося третє засідання методичної сесії для вчителів біології, які викладають предмет у 9 класі. Навчання проводили досвідчені педагоги ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Горохів Н. Є. Шеренговська та ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мирне Л. В. Дударчук. Детально була розглянута тема «Закономірності успадкування ознак», особлива увага акцентувалася на розв’язуванні задач з генетики. Як зазначають учасники, такі на
Views: 8 | Added by: Neznayka | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Copyright MyCorp © 2018
Пошук
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Безкоштовний хостинг uCoz